Nesnesitelná lehkost bytí

Česká literatura má vysokou kvalitu a pokrývá obrovské množství forem a stylů. Již daleko od klasik, jako je ‚Student pražské‘, ‚Golem‘ a díla Kafky; současná česká literatura začíná být známá po celém světě.
Chceme doporučit pět děl pěti českých autorů, aby se ten den vzdali

milan-kunderaMilan Kundera a „Nesnesitelná lehkost bytí“:

milan-kundera

 

Pravdě

podobně nejdůležitější žijící český spisovatel. Vítěz bezpočtu ocenění a vyhnanství ve Francii od doby sovětské okupace. S ‚The insorportable lehkost bytí‘ dosáhne své mistrovské dílo s filozofickou historii zarámovaný v Praze v roce 1968 a navazuje na každodenní život a myšlenky člověka, který žije jako pár. Jeho pochybnosti o manželství a skutečnosti, že morálně nemůže jít do postele s jinými ženami, nabízí zajímavé čtení, které čtenáře přemýšlí o svých vztazích.

hrabal

Bohumil Hrabal a „já, kteří sloužili anglickému králi“

hrabal

 

Hrabal, autor s vlastním stylem a obrovskou silou. V „Já,

který

 

sloužil anglického krále‚desgrana hodně o historii České republiky v nedávné době očima ambiciózní číšník, který chce, aby se stal milionářem. Za to nebudete váhat s pozorností pozorovat vše, co se kolem vás stane.

havelVaclav Havel a „Sea Breve, prosím“

havel

Kdo byl posledním československým prezidentem a prvním prezidentem České republiky, pozdním Václavem Havlem, přechází jeho život na stránky „Sea Breve, prosím“. Kousek československé historie vyprávěný jedním z jejích hlavních protagonistů. Zajímavá kniha mnoha faktorů (politická, historická, literární, …), která odhaluje život jedné z nejzajímavějších postav posledních sto let.

 

Michael Viewegh a ‚Offside‘

autor 4

Jeden z nejúspěšnějších spisovatelů dnes. S „Out of Play“ se věnuje změnám v přátelství, které vyprávějí setkání pěti celoživotních přátel. Různé cesty, které každý ve svém životě vzal společně se vzpomínkou na minulost, opět vyvolá mnoho pocitů, které se během těchto let odloučili.

 

 

Milos Urban a „Stín katedrály“autor5

Urban kultivuje žánr černého románu s příběhem, který začíná v jednom z nejvýznamnějších pražských míst, v katedrále San Vito. „Stín katedrály“ se stává policejním thrillerem, který vede diváka, aby cestoval nejtemnějšími koutky města Vltavy, aby vyřešil hrozný zločin.

Napsat komentář