Jak číst rychleji

Zatímco nejsem nejrychlejší čtenář, zjistil jsem, že zdokonalování své schopnosti v oblasti rychlého čtení mě proměnilo v mozku, který má trvalý dopad na každý kout mého života. Ještě důležitější je, že je to užitečná dovednost pro každého, kdo má zájem o osobní rozvoj.

Přemýšlejte o jedné knize, která měla největší vliv na váš život. Nyní si představte, jak by se váš život lišil, kdybyste si ho nečetli. Když se naučíte, jak číst rychle, účinně zvyšujete pravděpodobnost, že objevíte další skvělou knihu. Představte si, že v tomto roce můžete číst deset, dvacet nebo třicet dalších knih, aniž byste museli strávit obrovské kusy vašeho dne, které se přesouvaly na stránky.

Zlepšete rychlost čtení

Pokud bude trvat jen jedna kniha, kterou byste změnili život, třicet knih by vás mohlo přeměnit nad rámec čehokoli, o kterém jste si mysleli, že jste schopni se stát.

Když se naučíte, jak zvýšit rychlost čtení a porozumět oběma, dokážete číst bez ztráty. To je důležitý faktor, protože nechcete zvýšit rychlost čtení, ale materiál, který jste si přečetli, nečiní skutečný dojem.

Pokud jde o rychlé čtení, dvěma důležitějšími nástroji jsou vaše oči a vaše mysl. Vaše oči vidí slova a vaše mysl zpracovává věty.

Bohužel, většina lidí nikdy nedotýká hranic svých očí či mysli. Co se stalo, bylo to, že se naučili číst v mladém věku, pomalu rozvíjeli dovednost léta a nikdy se nedomnívali, že existuje způsob, jak se vycvičit rychleji.

Přemýšlejte o tom takto

Ve vojenské, vysokoškolské, chirurgické a životní nebo smrtelné situaci vědomě víme, že se chceme připravit na nejlepší z našich schopností. Je-li čtení knihy schopno přeměnit naši budoucnost, proč bychom neměli číst v našich silách? Abyste mohli číst rychleji, musíte věnovat pozornost tomu, co dělají vaše oči při čtení.

Vaše oči se musí pohybovat zleva doprava a číst větu. Tato část je jednoduchá, ale zdá se, že většina lidí si chybí skutečnost, že mohou vycvičit oči, aby se rychleji pohybovaly. Jednoduše byste se mohli podívat na větu a skenovat je zleva doprava co nejrychleji a vy vykonáváte svaly, které ovládají vaše oční bulvy.

Napsat komentář