Důležitost dobrého krbu doma

Komíny poskytují teplo a pohodlí pobytu. Pro zajištění výhřevnosti komína je vhodné jej jednou nebo dvakrát ročně vyčistit. Na trhu najdeme různé systémy pro kominové zametání. V tomto briconsejo uvidíme krok za krokem, jak správně provádět tuto práci. Krok za krokem pro údržbu a čištění komína:

Krok 1

V obchodech s DIY máme speciální štětce, které odstraňují saze a popel z našeho krbu.

Krok 2

Představte si kartáč v krbu nebo v komínovém kouřovacím potrubí a pohybujte ho nahoru a dolů, myjeme sazemi a řádně vyčistíme komín. Kromě toho existuje široká škála chemických produktů, které značně usnadňují tento úkol. Rozhodli jsme se pro komín, který je pohodlný a velmi efektivní.

Krok 3

Odebereme obálku a při zapálení krbu vložíme do domova protokol.

Krok 4

Zavřeme dveře krbu a necháme kufr spálit asi hodinu a půl. Pak bude spotřebováno uvolňovat kouř několik hodin. Tento kouř získá vlhkost a neutralizuje dehty z komínového kanálu.

Krok 5

Další možností je použití katalytického komínového zametacího zařízení, které minimalizuje tvorbu usazenin a udržuje optimální výkon komína.

Krok 6

Vložíme tašku týden v jámách, budeme mít zařízení bez sazete po dobu 3 měsíců.

Krok 7

Pro dokončení práce je vhodné čistit sklenici komínových dveří dobře, stejně jako kontrolovat těsnění komínových dveří. V oblasti, která se má vyčistit, aplikujeme speciální striptérku na skleněné kamny a komíny a čekáme na to, aby se výrobek několik sekund odpočíval, aby se skvrny oddělily.

Krok 8

Potom jemně projdeme látkou nebo absorpčním papírem a zkontrolujte, zda jsou dveře lesklé.

Krok 9

Při zodpovědném využívání krbu a jeho udržování v optimálních podmínkách využijeme co nejvíce a zároveň se vyhnete nehodám.

Jak zapálit krb

Na trhu najdete kromě tradičního systému osvětlovacích novin různé možnosti osvětlení dobrého ohně. Můžeme se také rozhodnout pro parafínové odpalovací tablety nebo ty, které jsou ekologické a bez zápachu. Dáme si nějaké pilulky, vytvoříme základnu s novinami a později dřevem.

Chcete-li oheň stokovat, kromě tradičních palivových dříví se můžeme rozhodnout pro brikety rostlinného dřeva, které zahrnují využití recyklované energie. Dali jsme novinovou základnu, několik briket, které budeme nasáknout kapalným produktem nebo zapalovacím gelem a zapálíme si s ohněm.

Abychom zachránili oheň, budeme příležitostně pokládat dřevěné kufry za pomoci vhodného příslušenství a dbáme na to, abychom se nepořádali. Další možností, kterou najdeme na trhu, je kufr, který umístíme přímo do krbu bez otevření obalu; Konec obálky dobře roztáhneme a zapálíme ho.