Různé typy zubních dýh

Dýha je druh menší verze kompletní zubní korunky, ale určitě lepší verze ve srovnání s použitím náplní pro vyplnění otvorů nebo pokrytí nedokonalostí zubu nebo zubů. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších způsobů léčby, které změní vzhled vašeho úsměvu. Je neuvěřitelně efektivní a je více než jen jedna léčba.

Podle slov dr. Joan Bladé:

„Antes de que usted pueda aprender sobre el precio de las carillas dentales, necesita conocer los diferentes tipos que hay. Desde aquí queremos hacer un breve resumen con las características de las diferentes clases de carillas que se ofrecen en el mercado odontológico.“

Než se můžete dozvědět o ceně zubních dýh, musíte znát různé typy, které existují. Od této chvíle chceme stručně shrnout charakteristiky různých druhů dýh, které jsou nabízeny na trhu s dentálními výrobky

Charakteristika kompozitních dýh

Kompozitní dýhy jsou jednou z nejběžnějších možností ošetření dýhy. Je vyřezáván a používán během vašeho jmenování u zubaře. Obvykle se používají k opravě kosmetických problémů se zuby. Mohou být také použity alternativně k upevnění mírně zkřivených zubů a na uložení malých prostorů mezi předními zuby.

Jsou to nejlevnější alternativa k porcelánovým dýhám. Jsou to nejlevnější trvalé dentální dýhy. Doba ošetření je podstatně kratší kvůli nedostatku času na přípravu v porovnání s porcelánovými dýhy. Jsou to nejjednodušší, protože okamžité dýhy vyžadují rozsáhlejší zubní úpravy.

Jedná se o léčbu, která může být dokončena v jediné návštěvě, ačkoli jmenování bude trvat déle, než je obvyklé zubní čistící léčba, kvůli jeho složitosti. Má však nevýhody. Porcelánové dýhy mají například vynikající lesklou povrchovou úpravu ve srovnání s kompozitními dýhy díky použitému materiálu. Nejsou také odolné vůči zbarvení a skvrnám jako porcelán. Jejich dlouhověkost je omezena na 5 až 7 let se správnou údržbou a péčí, takže netrvají tak dlouho, jako jiné zubní dýhy.

Rozdíly s porcelánovými dýhy

Náklady na porcelánové dýhy stojí za extra dolary, přestože jsou nejdražším řešením dýhy v okolí. To je způsobeno skutečností, že dodávají lesk a zlepšují estetiku jejich úsměvu, což z nich činí užitečnou investici v každém smyslu slova. Jsou docela transformační. Uvedení je jako by skončilo s jinou sadou zubů. Mají úžasný dopad na kvalitu vašeho úsměvu, když dojde k posunu.

Zubní laboratoř je zodpovědná za syntetizování zakázkových dýh pro vaše problematické zuby nebo zuby. Jsou vyrobeny tak, aby se vešly na vaši soupravu zubů a obvykle se dodávají se zárukou od dvou let. Jsou také přizpůsobeny pro přizpůsobení barvy a tvaru zubu, kromě toho, že jsou známy svou odolností vůči skvrnám a ochranou před zbarvením.