Avalon - top_graphic
Puchejr - grafika
 
kniha_avalon

 
Zpěvník POSELSTVÍ - I. díl   (ZW)
Wabi Ryvola
 
Obsahuje celkem 123 Wabiho písní napsaných v letech 1957 až 1974, velké množství fotografií (mnohé ještě nikdy nepublikované) z těchto let, vzpomínky k písním - o tom, jak vznikly, Wabiho životopis, to vše na 312 stranách.
Zpěvník má pevné desky i šitou vazbu, aby vydržel táhání po všech možných slezinách i vandrech.
Se zpěvníkem, uspořádal Petr Růžička - Růža, vydatně pomáhala celá řada spolupracovníků, kteří zapůjčili fotografie, přidali vzpomínku, ilustraci, pomáhali s korekturou textu i notového záznamu a to:
Fredy Schubert, Marko Čermák, Tony Linhart, Vladimír Kapoun - Guri, Milan Hůrka - Vendi, Antonín Beneš - Talli, Petr Náhlík - Vokoun, Michael Antony - Tony, Sava Klimeš - Slim, Vladislav Mařa - Boko, Stanislav Motl, Jan Hochman - Žanek, Kapitán Kid, František Heřman, Ludmila Böhmová - Leny, Aleš Slavík, Pavel Petrák, Bohumil Röhrich - Šedifka, Hana Dohnálková - Štěhně, Bohumil Šťastný - Bob, Pavel Jelínek - Čiča, Hanka Hosnedlová, Ladislav Barták, Kamil Kopřiva, Vladimír Forejt - Ringo, Jarmila Rybičková a další...
 
Zvláštní poděkování patří Alanu Ryvolovi, Mikimu Ryvolovi a Saše Ryvolové za vydatnou pomoc, zapůjčení Wabiho hudební pozůstalosti a nekonečnou trpělivost při našich nových a nových prosbách a dotazech.
 
Druhý díl zpěvníku, tedy Wabiho písně z let 1975 - 1995, má vyjít v roce 2013.
 
Cena 270 + 43 Kč poštovné doporučeně
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
BRDSKÉ POVÍDKY II   (B)
 
Že se na vandrech se může stát cokoliv, tak o tom tě přesvědčí dvanáct povídek odehrávajících se mezi trampy na Brdech a opět se jedná (stejně jako v předešlém vydání Brdských povídek) o výběr z nejen těch současných.
Bezkonkurenčně nejstarší povídkou je Orgie čili zánik osady v Údolí Hadrů od Spiniuse Augusty, která byla poprvé a naposledy zveřejněna v roce 1929. Následují povídky jsou podstatně mladší, z let šedesátých a sedmdesátých. Bílý jitro od Marko Čermáka, Vobchod od Houly a Bimbova smrt od Robina. Povídkami napsanými v letech devadesátých a v dnešní době jsou - Pufa od Ondřeje Vaculíka, Brdskej křest od Hanky Hosnedlové, Vražda hajnýho od Waki, Černý jelen od Želvy, Noc zúčtování od Tonyho, Můza od Wandriho, Tuhle zimu sněžilo nepřetržitě od Juppa a Brdská seznamka od Kavčete.
Tématický záběr povídek, jak už napovídají i jejich názvy je dost široký. Potkáš se na Brdech s nefalšovaným Yettim, budeš svědkem fyzické likvidace zlého hajnýho, navštívíš tajemný trampský obchod uprostřed lesů. Zjistíš, že nechat se na vandru sexuálně využít pravou brdskou čarodějnicí se může stát docela výnosnou a příjemnou záležitostí, prožiješ si své překvapení, když uprostřed noci obživnou všechna lesní strašidla a nakvartýrují se ti k ohni...
 
Cena 40 Kč + 14 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
ZÁCHRANNÁ BRZDA   (ZB)
Mirek Novák - Kazatel
 
Kazatelovy povídky a básně patří k těm, ve kterých má hlavní slovo humor a to dokonce i u básní. Nezatěžuje hlavy svých čtenářů řešením „světových problémů a trampingu zvláště“, ale předkládá povětšinou krátké příběhy, které - s jistou nadsázkou - můžeme na svých vandrech po lesích i životem zažívat všichni.
Celkem v Záchranné brzdě najdeš dvacet osm povídek a básní.
Sbírku ilustroval Tom Zvědělík.
 
Cena 40 Kč + 14 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
BRDSKÁ VLOČKA   (BV)
Časopis o brdském trampováni
 
Vychází již od roku 2002, v rozsahu 20-24 stran a najdeš v něm pravidelné rubriky Z campů brdských trampů, Opsáno z campovek a další nepravidelné, jako například Intervytí s Brdskou vločkou (rozhovory), Brdské stopy sešlapanejch bot a další.
Kromě rubrik se v Brdské vločce nachází povídky, básně, články věnované historii i současnosti brdského trampingu, reportáže, kreslený humor...
 
Předplatné na čtyři čísla Brdské vločky (přibližně na jeden rok) je 100 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
LISTÍ aneb CO ZBEJVÁ   (A)
Miki Ryvola
 
Povídky, básně, články, zamyšlení, texty a ilustrace na celkem 196 stranách (z toho 30 stran většinou unikátních fotografií).
Jde o první ucelený výběr z písemné tvorby Mikiho Ryvoly. Většina z tohoto výběru pochází z let šedesátých a sedmdesátých, tedy z doby, která patří k Mikiho literárně nejplodnějšímu období.
Malou výjimkou je obsáhlý vandropis z Austrálie, kam se s bratrem Wabim podíval až začátkem let devadesátých a několik dalších příspěvků.
LISTÍ aneb CO ZBEJVÁ je rozdělena do dalších šesti kapitol: A V SOBOTU… , PÍSOÁR , LISTÍ , PSÁNO NA BŘEZOVÉ KŮŘE , S HOBOES POD JIŽNÍM KŘÍŽEM , CO ZBEJVÁ.
Součástí knihy je i kompletní diskografie, bibliografie a medailon Mikiho Ryvoly.
 
Cena 190 Kč + poštovné doporučeně 37 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
CLAIM - Trampské povídky   (C)
Mirek Valina
 
Kniha obsahuje na svých 120 stranách celkem 29 povídek. Kromě těch známých jako jsou například povídky Nenalézači pokladů, Claim, Dvanácterák, Souboj, Komando - najdeš i úplně nové povídky napsané právě pro tuto knížku - Halfar Viking, Medvěd, Infekce, Ukrutně blízké setkání třetího druhu atd.
Součástí knihy je medailon a bibliografie autora.
Povídky doprovází ilustrace Toma Zvědělíka.
 
Cena 90 Kč + 18 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2008   (T8)
 
Sborník obsahuje vítězných 6 povídek a 13 básní z 34. ročníku trampské literární soutěže Trapsavec a dále propozice soutěže.

 
Cena 10 Kč + poštovné 10 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
PROKLETÁ VŮNĚ HOR   (W)
Wabi Ryvola
 
Knížka obsahuje celkem 25 Wabiho povídek a je rozdělená do dvou samostatných sbírek (Podivnej weekend a Léto v Šedejch kopcích).
Většinu povídek provází ilustrace Martina Beneše. Dále v knize najdeš i jednu Wabiho divadelní hru nazvanou Jak mladí zajistili v Leskotíně turismus.
Nechybí ani obsáhlý Wabiho medailon, jeho bibliografie a průvodní slova od Kapitána Kida, Fedora Skotala – Ňufa, Shortyho a Martina Beneše.
 
Rozsah knihy je 96 stran.
Cena 100 Kč + 18 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
Trampský časopis PUCHEJŘ   (PU)
 
Nejčtenější trampský časopis vycházející pravidelně od roku 1994 a to 6x do roka v rozsahu 32 stran (letní dvojčíslo jich má 44).
Kromě různých reportáží z akcí, potlachů, festivalů a vandrů doma i po světě, kresleného humoru, trapsavecké prózy a poezie, komiksu a soutěží o ceny v něm najdeš celou řadu pravidelných rubrik.
Ukázku z obsahu aktuálního čísla najdeš ZDE!
 
Příspěvek na celý rok dělá 170Kč.
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2007   (T7)
 
Sborník obsahuje vítězných 8 povídek a 13 básní z 33. ročníku trampské literární soutěže Trapsavec, dále propozice soutěže a několik barevných fotek z předešlých ročníků.
 
Cena 10 Kč + poštovné 12 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
BRÁNA   (BRA)
Jaromír Hlavatý – Juan
 
Sbírka básní, povídek a písničkových textů v současné době nejúspěšnějšího psavce účastnícího se Trapsavce. Brána je výběr jeho životního díla za posledních 35 let. Ilustračními fotografiemi doprovází Jaroslava Šálková – Kavče
 
Cena 35 Kč + poštovné 12 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
UDĚLALI MI NĚCO S PALCEM   (PAL)
Michal Jupp Konečný
 
Kniha obsahuje celkem 18 povídek, z nich část vhodně doplňují fotoilustrace a fotokoláže. V knize se kupříkladu dozvíš, co se stane, když se Brdy promění ze dne na den v poušť, nebo jak se zachovat, když na vandru vlezeš do křoví a narazíš v něm na skrývajícího se japonského vojáka z 2. světové války.
Místy dost akční a drsný děj se na mnoha místech nečekaně mění v příběh, při kterém se nelze nesmát – přepad vesnice Euroindiánů, návštěva festivalu Porta, vandr po Muráni, soutěž o políbení neznámé nevěsty...
Od věci není i návod na to, jak se stát trampskou mediální hvězdou, či jak naložit s milionovým sponzorským darem tvojí osadě...
 
Rozsah knihy je 68 stran, obálka barevná na křídovém lakovaném papíru.
Cena 75 Kč + poštovné 15 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
RYCÍ VIDLE NAVŽDY   (RV)
Karel Růžička - Lišák
 
Řídím se v životě
šesti přikázáními.
Všechna jsou vepsána
v bubínku
Coltovy Bible!
 
Lišák
 
Obsahuje celkem na 40 Lišákových článků (slavné Money, Čtení jen pro otrlé, O trampském (ne)zpívání…) a povídek (Trail to Oswego, Tajemství jezevčí nory ) napsaných do trampských, hudebních a jiných časopisů.
Nechybí ani jeho básně (Lochotín, Matka příroda...) a písničkové texty (Free Born Man, Morningtown Ride...) Celou knihu vhodně doplňují příspěvky od Vokouna, Hanky Hosnedlové a Juana, věnované Lišákovi.
Rozsah sbírky je 76 stran.
Cena 50 Kč + poštovné 15 Kč
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
NOC ZÚČTOVÁNÍ   (NZ)
Michael Antony – Tony
 
Sbírka obsahuje celkem 20 povídek z podivného, někdy hororového, někdy na pomezí sci-fi, povětšinou věrohodně trampského prostředí - píše v předmluvě této sbírky Miki Ryvola a dále pokračuje – Tony píše svižně, fantazie má nadbytek, jeho dialogům se dá věřit, zbytečně nekecá, ke kamarádce češtině je uctivý a galantní… Tony píše povídky o současných trampech a píše je dobře.
Ilustroval Tom Zvědělík.
Cena 30 Kč + 15 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
PŘEŽITKY   (PR)
Stanislav Zárybnický – Houla
 
Houlův vlastní výběr básní z let 1971 až 1989, který vyšel v této knižní podobě až o deset let později.
Kniha je rozdělena na několik samostatných kapitol
. V některých převažují trampské básně, v dalších lze rozpoznat Houlův občanský postoj v tehdejší nelehké době. Další část knihy je věnovaná jeho těžko překonatelným úvodníkům v trampském samizdatu Dým a vše je zakončeno jeho básní na rozloučenou z prosince 1989.
Knížku ilustrovala Marta Bílková
Cena 50 Kč + 15 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
KOLEJÍ PÁR   (KP)
Milan Plch – Belmondo
 
Úvratěmi mezi Kysucemi a Oravou, Kouzelný Černý Balog, Do Osoblahy krajem Slezské Hané, Jindřichohradecká Bystřička a Obrataňka – jsou jenom části z celkových dvanácti kapitol, věnujících se romantickým úzkokolejkám na území České republiky, Slovenska a Podkarpatské Rusi. Každou kapitolu doprovází názorná mapka.
Prostě jde o dvanáct dobrých tipů na vandr.
Cena je 20 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
Puchejr - grafika
 
kniha_avalon
CD LÍSTEK – Den pramenů   (LCD)
 
V pořadí třetí album Lístku, které vyšlo v březnu 2004. Obsahuje 12 písní – Den pramenů, Cestou za tebou, Mezi mnou a tebou, Šedá skála, Kříž, Polední soumrak, Lucerna, Neříkej, Z ostrovů, Oči sametový, Dharmoví tuláci a Brána.
Cena 200 Kč + 28 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
LÍSTEK – Den pramenů   (LP)
 
Zpěvník vydaný v edici Stopy sešlapanejch bot k CD Den pramenů. Obsahuje texty písní a akordy, povídání o historii kapely a barevné fotografie. Vyšel v roce 2004.
Cena zpěvníku je 30 Kč + 15 kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
LÍSTEK   (L)
 
Zpěvník zahrnuje všechny písničky z prvních dvou alb Lístku: Náš svět a Skály kvetou Obsahuje texty písní s akordy, povídání o historii kapely a černobílé fotografie. Vyšel v roce 1999.
Cena zpěvníku je 20 Kč + 15 kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
LÍSTEK – plakát A3   (LPL)
 
Ke každé objednávce CD, nebo zpěvníku Lístku, se přikládá zdarma jako pozornost kapely.
V případě zájmu pouze o plakát - je cena 10 Kč + poštovné 12 Kč
 
Objednání zde
 
Puchejr - grafika
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2006   (T6)
 
Sborník vítezných povídek a básní 32. ročníku Trapsavce
Cena sborníku je 10 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2005   (T5)
 
Sborník vítezných povídek a básní 31. ročníku Trapsavce
Cena sborníku je 10 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2004   (T4)
 
Sborník vítezných povídek a básní 30. ročníku Trapsavce
Cena sborníku je 10 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2003   (T3)
 
Sborník vítezných povídek a básní 29. ročníku Trapsavce
Cena sborníku je 10 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2002   (T2)
 
Sborník vítezných povídek a básní 28. ročníku Trapsavce
Cena sborníku je 10 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
TRAPSAVEC 2001   (T2)
 
Sborník vítezných povídek a básní 27. ročníku Trapsavce
Cena sborníku je 10 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
Puchejr - grafika
 
…v případě zájmu o níže uvedené sbírky, CD, zpěvníky a knížky nám napiš, o jaké jde a my ti dáme (v případě, že budeme dělat dotisk) vědět, jakmile dotyčná věc znovu vyjde.
 
kniha_avalon
ZÁKON YUKONU A JINÉ POVÍDKY   (Y)
Alena Kennedy – Mývala
 
18 příběhů a povídek z drsného prostředí Aljašky. Autorka v nich zúročila své zážitky ze srubu poblíž Dawsonu, kde v současné době žije. Ilustrace Kennedy.
Cena 30 Kč + 15 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
NABÍDKA NEVŠEDNÍHO DNE   (N)
Stanislav Zárybnický – Houla
 
Sbírka obsahuje celkem 27 Houlových povídek. Až na jednu, která se po vydání sbírky nečekaně vynořila z hlubin jakéhosi archívu, jde o veškerou prózu, kterou kdy publikoval.
Najdeš v ní proto nejen známé a „profláklé“ povídky, jako jsou Vobchod, Mám pes, nebo Vánoční, ale i ty, které až do vydání této sbírky vyšly v nákladu pouhých několika výtisků, psaných na psacím stroji přes průklepák.
Sbírku ilustroval Jaromír Zárybnický – Chůf
Cena sbírky je 25 Kč + 15 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
VANDRÁKŮV ROK   (VR)
Marko Čermák
 
Markovo vyznání trampským Brdům v podobě devíti příběhů a povídek, které jsou řazené za sebou tak, jak jde rok – Vandrákova zima, Vandrákův únor, Vandrákův březen, Vandrákův duben…
Ilustrace si samozřejmě dodal autor sám.
Cena je 20 Kč + 12 Kč poštovné
 
Objednání zde
 
kniha_avalon
CD VZPOMÍNKA NA STAROU STEZKU   (CV)
Nové CD Bédi Šedifky a Sebranky na kterém hostuje celá řada skvělých a známých muzikantů – Miki Ryvola, Pavel Žalman Lohonka, Pavlína Jíšová, Sylva Čekalová, Radek Polívka, Tonda Hlaváč, Víťa Šnevajs, Přemek Haas, Vojta Trakar a Vítek Hošek.
Obsahuje 13 písniček, jejichž autorem je (až na jeden traditional) Béda Šedifka.
Cena 190 Kč + poštovné 15 Kč
 
Objednání zde